Haber

İstanbul ve İzmir’deki ‘Kafes Operasyonlarında’ 14 kişi tutuklandı

İstanbul ve İzmir’de düzenlenen ‘Kafes Operasyonları’nda yakalanan suç örgütü üyesi 14 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 10 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinasyonunda, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, Özgür Saral liderliğindeki organize suç örgütüne operasyon kararı verilirken, 24 şüpheli hakkında da gözaltı kararı verildi. diğer suçlardan dolayı cezaevinde tutulan kişiler de dahil. .

İstanbul’da yürütülen ‘Kafes Operasyonları’ kapsamında gözaltına alınan şüpheliler arasında Murat Can K., Birol Subay A., Özgür S., Rüstem S., Ali Seydo A., Faruk Y., Şahin Y., Ebru yer alıyor. İki ilde Büyükçekmece Adliyesi’ne sevk edildi. Ö., Fatih B., Adar Ç., Burak F., Mehmet A., Samet Can A. ve Ömer F. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüpheliler Ecevit Ş., Arif T., Ayfer Abu H., Eda A., Hüseyin K., Özgür M., Sadık Y., Serkan K., Olgun F. ve Özgür M. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Suç örgütü üyeleri, İstanbul’un Esenyurt ilçesindeki toplu konutların sahiplerini ve kiracılarını silahlarla tehdit edip yağmalamakla, kendilerinden şikayetçi olan sakinleri ve özel güvenlik görevlilerini şikayetten caydırmak amacıyla dövmekle suçlanıyor. Yabancı uyruklu kişilere yönelik yağma eylemi gerçekleştirdiği öne sürülen çete üyeleri, sitelerdeki mülk sahiplerinin rızası ve bilgisi dışında geçersiz belgeler düzenleyerek başka kişilere daire kiralamak, hırsızlık suçunu işlemekle suçlanıyor. site içindeki konutlara saldırmak, eğlence mekanlarına silahlı baskın düzenleyerek kasten öldürmeye teşebbüs etmek. Kentte genel güvenliği kasten tehlikeye attıkları iddia edilen şüphelilerin, Sarıyer ve Beyoğlu’nda site sakinlerini tehdit ederek fuhuş faaliyetleri yürüttükleri, silahla yaralamaya teşebbüs gibi kabahatler işledikleri iddia edildi. – İSTANBUL

tekman-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu