Haber

Yozgat’ta ucuz et kuyruğu

Yozgat’ta etin marketten daha ucuza satıldığı Et ve Süt Kurumu (ESK) mağazası önünde kuyruklar oluşuyor. Sabahın erken saatlerinde kuyruğa girenler ucuz et almak için saatlerce beklerken, bazıları et alamadan evlerine dönüyor.

Şehirde tek olan ESK satış mağazasının kapıları sabah 09:30’da açılıyor. Mağazada yaklaşık iki ton et satışa sunulurken, dana kıyma kilosu 89 lira, kuzu kıyma ise kilosu 96 lira. Yozgat’ta kasaplar kemiksiz dana eti 250 liraya, kuzu eti 230 liraya, koyun eti 200 liradan satıyor.

‘Tek tahılla olmuyor’

Ucuz et almak için dükkân önünde bekleyenler, “Sabah namazında geldik, sabah namazından beri bekliyoruz, bir kilo kıyma verecekler” diyerek uzun süre sıra beklemekten şikayetçi oldu. Dün alamadığı bir kilo kıymayı almak için soğuk havada bekleyen Cafer Aksoy, “Saat 7.30’dan beri buradayız. Bir kilo veriyorlar fazla vermiyorlar. 89 lira diyorlar. 200 liraya pazarda kıyma, onun için ayazmızı yiyoruz. 7 kasa geldi yarısı alınamıyor. “Her gün böyle. Dün geldik, kıymayı alamadık, bugün sıra bizde” diyor.

Sırada bekleyen Mustafa Ceylan, kurumun Yozgat’ta tek mağazası olduğunu belirterek, “Tek mağaza ile olmaz, hayvancılık teşvik edilmeli. Hayvancılık olmayınca olmaz. Değirmen suyla dönmez.” “Dışardan hayvan getirip dağıtmak mümkün değil. Bundan dolayı ekonominin bozulduğu ortada. O yüzden bir kilo ete ihtiyacımız var” diyor. Mehmet Gül ise “Ben sabah namazında geldim. Bir kilo veriyorlar. Ucuz diye buraya geliyoruz” diyor. (HABER MERKEZİ)

haber-arsin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu